נשירת שיער - הריון ולידה

בזמן ההריון רוב הנשים חוות צמיחה, התעבות וגדילה של נפח השיער ולאחר הלידה ישנה נשירה שנחשבת לדבר נורמלי והמצב אמור להתאזן מעצמו.
אך ישנן נשים שהנשירה אצלן מתגברת ולא פוסקת או נשים שרוצות מראש להגדיל את הסיכויים להימנע מנשירה זו של אחרי לידה (זה אפשרי!).

הטיפ החשוב ביותר שלי שכבר בזמן ההריון לוודא שישנה אכילה נכונה ומלאה של כל אבות המזון ושאין חסרים תזונתיים, מומלץ ליטול כמוסות כלורלה בהריון שמכילות באופן טבעי יותר ממה שיהיה בכל מולטי-ויטמין כי הן מכילות המון ונחשבות לסופר פוד. לכלורלה תכולת כלורופיל גבוהה ביותר, היא מהווה מקור לחלבון (58%) בעל ערך ביולוגי גבוה, מכילה כמויות גדולות של נוטריאנטים, פיטוכימיקלים, חומצות שומן חיוניות- אומגה 3 אומגה 6 ו GLA ונוגדי חמצון, תערובת קרוטנואידים ובטא קרוטן, מקור לוויטמינים מקבוצת B, במיוחד B12, וחומצה פולית, ויטמין D, ברזל, מגנזיום ואבץ. ישנה חשיבות בהקפדה על שתיית כמות מים מספקת ופינוי זמן למנוחה.

מאוד חשוב מיד אחרי הלידה לקבל תמיכה על ידי צמחי מרפא שמיועדים גם לאיזון הורמונלי וגם להזנה וחיזוק שורשי השיער. ישנו צורך כמובן להתחשב בנושא ההנקה כי לא כל דבר אפשר ליטול בהנקה ולכן הטיפול במצב זה הוא מאוד אישי וכך גם בחירת הצמחים.  ישנו צמח שאני מאוד אוהבת לתת שנקרא "שיח אברהם", אך לרוב נדרשת הסתכלות רחבה יותר בטיפול כדי לסייע במצב זה.

עוד נקודה חשובה:
נשירה אחרי לידה מושפעת לא רק מהמצב ההורמונלי אלא גם מסטרס ולחץ שיכולים לנבוע מחוסר בשעות שינה, דאגות וחששות.
במצב זה אני ממליצה על כמה דברים:

  1. תרגיל ההרגעה המופלא: "לחיצות ונשימות על 9 נקודות דיקור" שמופיע באתר שלי בוידאו
  2. שימוש בשמן לבדנר שריחו מרגיע מאוד ואפשר לשים 2-3 טיפות ממנו על הכרית לפני השינה או להדליק מבער שמנים בבית, או אפילו למרוח ממש טיפונת ממנו מתחת לנחיריים.
  3. רצוי מאוד לצאת החוצה יחפות (בלי נעליים) כדי לבוא במגע יחפות עם האדמה/דשא/חול. זה מכונה לעשות הארקה או באנגלית Grounding ויש לדבר הזה יכולות ריפוי אדירים!
  4. שעות שינה זה דבר קריטי וכאשר מניקים וקמים הרבה בלילה, ישנה חשיבות רבה להשלמת שעות שינה מתי שרק אפשר כדי לא לשחוק את מערכת העצבים ולהגדיל את הנשירה.
  5. ניתן להיעזר בצמחי מרפא להרגעה שמותרים בהנקה (זה נעשה בהתאמה אישית).

בנוסף, ממליצה לקרוא את המאמר נשירת שיער – עד כמה זה יכול להלחיץ?

ולהקשיב לתוכנית הרדיו בה דיברתי על נושא זה לצאת קירח – שלמות – כאן תרבות