שיחות

כשלמדתי לפני שנים רבות אימון בקורס שהיה מיועד למטפלים בלבד וכונה "מאמן-מטפל" הבנתי עד כמה עוצמה יש לשיחות כחלק מתהליך החלמה והבראה. אבל הייתי בזמנו ממש צעירה בתחילת דרכה ומה שלא הבנתי אז ואני מבינה 24 שנים אחרי, זה שיש לי יכולת מולדת ממש לקלוט לעומק את המצב של האדם מולי גם בלי שהוא ידבר הרבה ולדעת בדיוק מה צריך להגיד כדי לעזור לו.
מישהי מקסימה פעם כתבה לי: "למערכת העצבים שלך יש יכולת מופלאה לתקשר עם מערכות עצבים אחרות ולייצר אצלם
תחושה שכולם כל כך זקוקים לה של נוחות, ביטחון ורגיעה. מופלאה שאת"
ותגובות כמו אלה מגיעות הרבה: "
בשיחה הקצרה שלי איתך אני מרגיש שאת רואה אותי ואומרת לי את כל הדברים המדוייקים בשביל להקל עלי. אני ממש מרגיש שאני מכיר אותך, שהנשמה שלי מכירה אותך ואת נותנת לי להרגיש כל כך נוח ונעים וכל כך עושה לי טוב ומרגיע אותי לדבר איתך"

כבני-אדם, אחת הדרכים הפופולאריות שלנו להביע את עצמינו היא בדיבור. שיחה ידועה כגורם משחרר וכלי לריפוי המאפשר לפרוק את מה ש"יושב" לנו על הלב, מערער אותנו ואף גורם לנו לחלות. הידיעה שמקשיבים לנו בצורה לא שיפוטית מאפשרת לנו לפנות החוצה מחשבות ורגשות בצורה מילולית ועוזרת לנו להקשיב לעצמנו. לשיחה כוח אדיר להעצים ולהביא אדם לתובנות ותשובות המגיעות מתוכו. כאשר מציפים בעיה או קונפליקט בקול רם בשיחה ועושים "סדר בראש" מגלים שהתשובות שחיפשנו כבר היו מונחות שם עבורנו וזה המקום אליו אני חותרת.

צרו קשר ובואו נדבר 🙂   054-7433800