טכניקת EFT - אנשים מספרים

אני מטפלת ב- EFT כבר שנים רבות ובכל פעם מחדש אני מופתעת מהתוצאות. טכניקת EFT היא אחת האהובות עלי ביותר גם כי היא כל כך פשוטה ליישום, גם כי היא נותנת תוצאות מהירות ועוזרת לי במצבים במקומות בהן הסיבה לבעיה לא ידועה. אני נהנית לטפל באמצעותה ולאפשר לאנשים את העצמאות שבתיפוף על הנקודות המרידאניות בגוף.

אני רוצה לחלוק אתכם בדף זה קצת ממה שאנשים כתבו לי לאחר שלמדו אצלי EFT ופשוט לתת למילים שלהם לדבר בעד עצמן. 

"הי איה,רק לעדכן... שוב הצלחתי על ילד נוסף את ה-EFT. הוא חש לחץ נוראי כבר כמה זמן, בסך הכל בן 11 . מאוד רגיש. תישאלתי אותו, דירגנו את רמת הלחץ והקושי, וכבר בסיבוב השני הוא אומר לי שהרמה ירדה מ-7.5 (להגדרתו) ל-0, ואני המשכתי עוד סיבוב כפי שצריך. הכל עבר , הוא הלך לחדר ואחרי כמה דקות רץ אליי, חיבק אותי ואמר: "אמא איך עשית את זה? זה עבר, את יודעת כמה ימים זה הציק לי ועכשיו הכל עבר, מה את קוסמת?" התרגשתי מאד והייתי חייבת לשתף אותך!!! אההה ודרך אגב, השיטה שלימדת אותנו עם הלחיצות לשינה טובה יותר וקשיי הירדמות עובדת אצלנו חופשי! אפילו הילד שלי בן 7 עושה לחיצות לילד בן ה- 10. הם מבקשים שאעשה להם, והקטן שזה לא לחלוטין מרדים אותו אתמול רצה לעשות לחיצות לילד הגדול יותר והוא נרדם בשניות. נו מה תגידי???" שולחת חיבוקים,
גלית
"לאיה שלום, ראשית, אין מילים לבטא את תחושותי מול "הפלא" שנקרא EFT. משום שכל כך מגיע לך, אני יושבת על המדוכה, "שמה בצד" עיניינים שתוכננו להבוקר (יש גם אח"כ), ומשתדלת דווקא להאריך ולפרט. מדוע "פלא"? מפאת: *הסקפטיות עמה הגעתי, שעמדה בפער עצום למה שקבלתי אני והחברות לקורס הקצר הזה בן 6 השעות. * ה"חלל" העצום שבין האימפקט של תאוריות, סדנאות למידה, טכניקות טיפוליות אין-סופית ... - מידע כולל פסיכולוגי שרכשתי מתוקף מקצועי [יועצת וסופרוייזרית בתחום היעוץ החינוכי, (שפגשה את מכלול הבעיות האישיות-הרגשיות והחברתיות האפשריות של ישראל 1970-2010 - צעירים ובוגרים כאחד, פרטים וקבוצות, ילדים, הורים ומשפחות); מומחית לליקויי למידה (יועצת במרכז ההדרכה "ניצן" + הנחיית קבוצות של תלמידים לקויי למידה לקראת בגרויות בכיתות י')], לבין טכניקת ה- EFT הכל כך יעילה בנגישותה, ביישומה ובתוצאותיה, והכל כך מגלמת בתוכה בחכמה גדולה את מירב הטכניקות וההבנות הפסיכולוגיות שנצברו עד היום בתחום הפסיכולוגי. פשוט לא להאמין !!!!!!! אין לי ספק כי הטכניקה מתאימה מאוד ללקויי למידה כבר מגיל בית הספר היסודי, ולבעלי ADHD - שכולם סופגים, מיום לידתם (ובוודאי במערכות "נוקשות" כמו בתי הספר, צה"ל, לימודים אקדמאים), משום השונות המאפיינת אותם, "רעלים סביבתיים" במנות עצומות (שהפסיכולוגים יטפלו בהם שנים ואולי יצליחו להקל-כמה סיפורים בעיניין זה כבר שמעתי וראיתי... ). *רגע של הארה במהלך הקורס - תובנה פשוטה אליה הגעתי במהלך ההתנסות אחרי 4 שעות בלבד, ש"גילתה לי את אמריקה" שחיפשתי מאז שאני ילדותי. לא להאמין !!!!!!!! *התנסות שמוכיחה כי הטכניקה עובדת לא רק במעבדה אך גם בחיים - וזו הרי המטרה (סיטואציה של "הצפה" שבעזרת ה- EFT "חילצתי " את עצמי מהסתבכות מיותרת) *השילוב הטיפולי הכל כך פשוט בין הגוף (מרידיאנים, נשימה) והנפש (בבעיות הקיומיות ה"רגילות" של חיינו על פני האדמה הזו), במקום סדנאות מתמשכות (שיש להן מקום בחיינו, אבל הזמן... הזמן...) של יוגה, מדיטציה, טיי-צ'י ... והאימפקט המיידי, שיש בו לא רק תהליך של תמיכה אלא הרבה מעבר- ארגז כלים שאתה לוקח איתך לחיים. *העובדה (ממש לא רק ההתרשמות) שאת מדהימה!!!!!!!!! - איכותית ביותר בידע פסיכולוגי מופנם, הניכר בישומו בכל רגע (תגובות מהירות ונכונות כ"כ ל"מטופלים"); - בשיטתיות הלימודית ובחומרי הלימוד שיצרת - פשוט מורה מצויינת, - באינטואיציות הנהדרות ובסגנון ההתנהלות האישי (או שיש או שאין-מן הטבע-מוח ונויירולוגיה ספציפיים, אבל ברור שמודגם גם פרי של למידה והתפתחות בת שנים), ומעל הכל באהבת האדם שיש בך. יש עוד: כמו קבוצה בעלת בשלות לעבודת עומק, המקום עצמו בכ"ס שיש לו ערך מוסף (יש סיכוי טוב שאגיע אליו לחוגים נוספים; גם על רקע חניה קלה בסביבה, ובכלל אזור התעשייה המדהים של כ"ס) ... אבל "היום קצר והמלאכה..." אז לעיניין העומד על הפרק: לאור הנ"ל ברור לך שאני מעוניינת להגיע לשלב 2 בשיטה.מתכוונת להמליץ בכל פה למבחר אנשי מפתח שיש בהם פתיחות לקבל משהו אחר מהידע האקדמי הפורמלי - הקולגות והחברים שלי ביעוץ החינוכי-משרד החינוך, ובעמותת "ניצן", כולל מכתבי זה אליך, להגיע לסדנא זו".להתראות שיום שישי הקרוב בהמון הוקרה,
שלומית שביט
יועצת חינוכית ומדריכה, מומחית לליקויי למידה ולאסטרטגיות למידה (ותק של 35 שנים במשרד החינוך, כולל עמותת "ניצן" לל"ל והסקטור הפרטי)
"EFT בחדר לידה - "הגעתי בבוקר להשראת לידה בהנחיית הרופא בשבוע 40 +5 ימים. בשעה 22:00 לערך כבר היתה פתיחה מלאה אבל התינוקת לא התברגה טוב בתעלה ודובר על קיסרי. במקביל היה לי חום וגם ניתקו אותי מהאפידורל שהרדים לי גם את החלק העליון בנוסף לתחתון...בניסיון לשיפור הפוזיציה של התינוקת בתעלת הלידה, הרופא אמר לי לשכב על צד שמאל כדי שהיא תסתובב (היא היתה במצג עורפי). שכבתי וזה לא כ"כ עזר. בשלב מסויים,לפני הצירי לחץ, ביקשתי מכולם לצאת החוצה (אמא, בעל,רופא פרטי וצוות רפואי) לא לפני שיביאו לי את הדפים של ה- eft מהתיק וכלי כתיבה. בניתי משפט בסגנון של ״למרות שכואב לי והתינוקת לא התברגה טוב בתעלה, אני יודעת שאני בידיים טובות ושהכל יעבור בשלום ואני אוהבת ומקבלת את עצמי באופן מוחלט ושלם״...אחרי שסיימתי ביקשתי שיכנסו בחזרה לחדר, שישימו שלמה ארצי באייפד ושישירו איתי בחדר(בשלב הזה גם אבא שלי הצטרף לשירה) אף אחד לא הבין מה קרה לי, אבל כולם הסכימו שזה היה משהו טוב, מצויין. אחרי כמה שירים הדברים התחילו להסתדר וסיימתי בלידת וואקום בשעה 23:45 ויצאה תינוקת מדהימה!!! אין ספק שה-eft עשה משהו וגם נתן לי המון המון רוגע ושינה את האנרגיות בחדר מקצה לקצה, וכל מי שהיה נוכח העיד על כך. (ויכול להיות שהיא פשוט אוהבת את שלמה ארצי...) איה, תודה על הליווי והתמיכה. את מקסימה". נשיקות,
מ,
"איה יקרה, מעולם לא חוויתי דבר כזה. ניסיתי את זה שוב בבית וזה עבד! בסדנה נתת לנו להריח שוקולד, והדבר שהכי הרבה רציתי לעשות באותו רגע זה להתנפל עליו ולטרוף אותו. אחרי תרגיל EFT של כמה דקות שלימדת אותנו השוקולד קיבל ריח אחר ולא התחשק לי אפילו לגעת בו. אני לא באמת מבינה איך זה קורה אבל אני יכולה לומר לך שאני עדיין מופתעת והייתי חייבת לבדוק את זה שוב בבית וזה פשוט עובד! אני מאושרת שבאתי ללמוד אצלך EFT ושתדעי שאני משתמשת גם בטכניקת ה-8 וב"החזרות כוח" שלימדת ככה על הדרך. אני מתכננת להמשיך לעשות EFT על עוד התמכרויות שיש לי (כמו קפה למשל). את כל כך מיוחדת והדרך בה את מעבירה את החומר מוסיף רבות לסדנה".
תודה על הכל. ע'
"איה את לא תאמיני! אני עדיין רועדת מהתרגשות ולא מאמינה!!! הבטחתי לשתף אותך אחרי שאעשה טיפול EFT נוסף לבת דודתי החולה שסובלת בעיקר מפחד משתק מניתוחים ולכן נמנעת מניתוח שיכול להציל את חייה. הרגשתי שבאמת אין מה להפסיד והתחלתי לטפל בה ב- EFT בדיוק כמו שלימדת אותנו. כבר בטיפול הראשון, אחרי בקושי 15 דקות של תיפוף על הנקודות ואמירת המשפטים, הפחד ירד מדרגה 10 ל-5. אחרי הטיפול השני היא הרימה בנוכחותי טלפון לרופא וקבעה תור לניתוח! היא היתה כל כך מופתעת שאפילו ביום הניתוח עצמו הפחד לא היה קיים. היום תודה לאל היא מרגישה נהדר, הניתוח הצליח, והיא לא מפסיקה לעשות EFT על דבר שזז בערך...היא טוענת שזה שינה את חייה ועכשיו שיש לה עוד המון פחדים וטראומות לעבוד עליהן עם ה EFT, ונראה שהיא לוקחת את הכל מאוד ברצינות וזה משמח אותי. מסתבר שצדקת! הטיפול הראשון שניסיתי עליה לא עזר כי טיפלנו ב "פחד מניתוחים" וזה היה כללי מידי כמו שהסברת לי. פירקנו את זה לחלקים השונים של הפחד כמו שלימדת בקורס (הגדרנו את הפחד מניתוחים ככותרת גדולה - הנושא עצמו, ואז פירקנו את הנושא הזה לחלקים: פחד מוות, חוסר אמון במנתח, פחד מאיבוד שליטה, פחד שמשהו לא ילך כשורה בניתוח, פחד על המשפחה שהיא עלולה להשאיר מאחור אם משהו רע יקרה, פחד מההרדמה עצמה וכו'...והתמקדנו מאוד ספציפית בדבר שהכי הפחיד אותה - וזה פשוט עבד! לא יאומן. איה, מילים להודות לך יהיו קטנות. אני שולחת לך את אהבתי ותודתי על מתנה נהדרת לחיים שהענקת לי: EFT !!!"
בהוקרה, שלומית.נ
"איה היקרה! קיבלתי בקורס כלי מדהים לטיפול. כך מגדילים את ארגז הכלים ומעצימים את הטיפול... הקורס מעולה, עם הסבר תאורטי מפורט ומקצועי. הידע שרכשתי יביא לי תועלת רבה ברמה האישית ובמיוחד ברמה המקצועית. אני רוצה לברך אותך על היוזמה של קורסים כאלה כדי להעשיר מטפלים: כל הכבוד! הקורס מדהים, מעולה, ואת מדהימה!"
באהבה נאוה חסון, נטורופתית
"איה יקרה, מאוד נהניתי ממקצועיותך ואישיותך הנפלאה. ידעת לסדר לי בראש את כל מה שאני יודעת בנושא הEFT, וכן הרחבת את הידע בנושא. כיום אני מרגישה יותר בטוחה להשתמש בכלי המדהים הזה".
בברכת שנה טובה ופורייה . נ'
"איה יקרה, רציתי לחכות עד לסיום הסדנה השנייה איתך כדי להגיד לך תודה! כבר הרבה מאד זמן שלא התחייבתי למשהו שהוא רק בשבילי (חוץ מלבן-זוגי כמובן...) הסדנה לניקוי רעלים עשתה לי ללא ספק משהו טוב. התרומה הגדולה ביותר של הסדנה, מלבד הירידה במשקל של 5 ק"ג (!), היא המודעות לגוף שלי ולמה שנכנס לתוכו – מזון, תרופות ובעיקר – תנאים רגשיים. פה נכנסת סדנת ה-EFT. הטכניקה הזו פשוט מרתקת!יש בך אנרגיות שיש במעט מאד אנשים, והאנרגיה הזו היא זו שמניעה בין היתר את התהליך. תודה על הכל - על היחס החם ועל המענה המהיר על בעיות ושאלות שצצו לאורך הדרך. נתת לי המון חומר למחשבה!!מקווה לפגוש אותך בעתיד בסדנאות נוספות פרי מוחך היצירתי..."
בהערכה רבה, קרן – ירושלים
"הי איה , במהלך חודש אוגוסט בילינו יחד בקורס EFT שהעברת אצלך. האמת שהגעתי ממקום של סקרנות גדולה אך יחד עם זאת, עם סימן שאלה גדול ....האם זה אכן עובד? הגעתי פתוח ללמוד נושא חדש שלא ידעתי עליו דבר ואני רוצה לומר לך שקיבלתי כלי נהדר לחיים . זה עובד ! זה פשוט עובד ! בסוף הקורס אמרת למשתתפים שלמדנו משהו טוב ושלא נשים את זה במגירה אלא נשתמש בזה, אני הקשבתי בקולך ....אני לא מפסיק להשתמש בזה . רצתי לומר לך תודה ענקית על הקורס הנפלא הזה שלמדתי ממך, תודה על המקצועיות, ההקשבה, הסבלנות ועל החומר המקיף שהעברת למשתתפי הקורס . אני משתמש בידע הזה שרכשתי כמעט בכל דבר ואני רואה שדברים מסתדרים, החיים נראים טוב יותר (אפילו הפחד מחתולים ממנו סבלתי כשהגעתי לקורס עבר כלא היה והיום אני אפילו נהנה להיות בקרבת חתולים (-: ) אז שוב תודה גדולה ואני רוצה לאחל לך ולבני ביתך שנה טובה, שנת בריאות, אהבה והצלחה בכל מה שאת עושה ואת עושה את זה הכי טוב".
אילן שלומי
"איה יקרה,היום הגיע לי מחזור...בהפתעה! הוא לא הקדים ולא אחר, הוא הגיע ממש בזמן. ההבדל היחיד (וגורם ההפתעה) הוא שפשוט לא היה כאב שקדם והכריז על בואו! לפני שעה התחיל כאבון עמום וקטנקן ואני פשוט ב- HIGH מטורף מהעניין ורציתי לשתף:הגעתי ל- EFT מתוך היכרות קודמת עם הטכניקה וידיעה ברורה שהיא תהיה כלי נפלא נוסף בעבודתי עם אנשים שמשתקמים מטראומה, לא תיארתי לעצמי שהיא תוכל להשפיע גם על בעיה רפואית קיימת.בעקבות ניתוח קיסרי שעברתי בשנת 2002, שבו תפרו חלק קטן מדופן הרחם לדופן הבטן, חוותי כאבים חזקים בכל פעם שהופיע אצלי המחזור החודשי.הכאבים היו כה עזים עד שמצאתי את עצמי נעזרת בכ- 4 כדורי אופטלגין ליום ללא שום הקלה. במשך 6 שנים נדדתי בין רופאי נשים שונים וכולם טענו שמדובר בהידבקויות של רקמות הבטן בעקבות הניתוח. נאמר "שאין מה לעשות" והומלץ לי לעבור למשככי כאבים נרקוטיים.בשלב מסויים הגעתי לכירורג שאיבחן את מה שחשדתי בו: מדובר בגוש צלקתי שנובע מכך שדופן הרחם "נתפסה" ונתפרה לתוך תפר הבטן, וגוש זה מווסת יחד עם שאר הרחם בכל מחזור חודשי. הומלץ לי לפתור את העניין בניתוח.בשל סיבות אישיות סירבתי לפתרון הניתוחי ופניתי להומאופטיה ודמיון מודרך שנתנו מענה מסויים לבעיה והורגשה ירידה ברמת הכאב. יומיים לאחר שיעור ה- EFT הראשון התחילו כאבי ה"קדם מחזור" (כאבים חזקים וחדים מאיזור הצלקת אל כפות הרגליים ואל איזור הצוואר המתחילים כמה שעות לפני שמתחיל הדימום עצמו). עזבתי הכל והתיישבתי לעשות EFT.בשלב הראשון בניתי את המשפט סביב הכאב עצמו. הרגשתי הקלה קלה בכאב ותחושה שיש פה משהו עמוק יותר. את המשפט השני בניתי סביב הסמליות העמוקה שחשתי בהקשר לנושא. הרגשתי הקלה נוספת בכאב ואז עלתה תחושה של אובדן. את המשפט השלישי בניתי סביב האובדן העמוק שעלה (להפתעתי) מתוך הנושא. - והכאב עבר!!! אני זוכרת שישבתי על הספה, המומה ומתקשה להאמין. בוכה דמעות של אושר. למחרת בבוקר התחיל כאב קל ומייד עשיתי EFT על הכאב עצמו והוא נעלם. זה היה המחזור החודשי הנורמלי הראשון שלי אחרי כמעט 7 שנים. חיכיתי חודש כדי להיות בטוחה...ובפעם הראשונה מאז הלידה של בתי, המחזור החודשי הפתיע אותי מפני שלא היה שום כאב מקדים ש"בישר על בואו". למעט מעט התכווצויות, פה ושם, המחזור היה נטול כאבים. מאז אני נעזרת ב- EFT בעבודה עם עצמי, בתי, בני משפחה ולקוחות".
שירי בן-ארצי.
"איה יקרה, כשקראתי פעם ראשונה על שיטת ה-EFT התלהבתי, אם כי נשמע לי יותר מידי טוב להיות אמיתי ואפילו קצת הזוי . חיפשתי מישהי רצינית שמלמדת בירושלים, ובסוף הגעתי אליך עד כפר סבא. נהניתי מאוד מהקורס וממך, את אשה מדהימה ואני בטוחה שאעשה שימוש טוב בידע שרחשתי לי ולסובבים אותי. כבר התחלתי! אני ממליצה על הקורס לכל מי משנקרה בדרכי. תודה רבה על הקורס המדהים, מקווה להתראות".
באהבה, אילנה
"הי איה, אני בטוחה שאני לא היחידה שהגעתי אלייך לקורס EFT ופחדתי כל כך מהחתולות שלך. אני שמחה שלא לקחת את זה אישית ושהבנת שהפחד שלי מחתולים התחיל שנים קודם לכן. בזכותך הצלחתי במהלך הקורס להבין את מקור הפחד והרתיעה העמוקה שלי מהחיה הזאת, ולעשות טיפול EFT (תוך כדי שאני ממש סקפטית ולא כל כך מאמינה לגבי היכולת של זה להעלים את הפחד הכל כך המוטמע הזה מחתולים) אקצר ואומר, שבסוף הקורס, לא רק שהחתולות המהממות שלך לא הפחידו אותי, אני רדפתי אחריהן כדי להרים אותן על הידיים...לצערי תפסתי רק אחת (חבל שהן פחדו ממני וברחו - אולי תעשי להן EFT לא לפחד ממני? 🙂 איה, הוכחת לי שלא צריך להאמין וזה בכל זאת עובד. ניסיתי EFT גם על דברים אחרים ואימצתי את הטכניקה כחלק מהיומיום שלי - ממש בכמו להבריש שיניים כל בוקר כמו שאת נוהגת לומר. תודה רבה רבה לך! פשוט תודה".
מרגישה שזכיתי, אורנה
"איה שלום, רציתי להודות לך על קורס EFT שמאוד נהניתי והפקתי ממנו תועלת אישית. המשכתי לטפל בעצמי בנושא הקלסטרופוביה שספרתי לך עליו, ואתמול - בפעם ראשונה התגברתי על הפחד שלי מצלילה שכנראה נבע מאותה פוביה, והיום אני נכנסת למים עמוקים לצלילה ואפילו נהנית!!!!!!!! תודה לך על העברת הכלי הנפלא הזה".
ש.מ
"איה יקרה, מאוד נהנתי בסדנא של הEFT ורציתי להגיד ת - ו - ד - ה בנית אותה בצורה כזו שגם קיבלנו מידע רב ממך וגם השיחה בקבוצה העשירה כל אחד מאיתנו נראה שחשבת על הכל ושוב תודה...."
"איה יקרה, מוזר, אחרי 3 חודשי טיפול נהדרים כאשר החלטת לחשוף בפניי את טכניקת EFT, מאז אני לא מפסיקה להשתמש בה בהתלהבות. למה מוזר? כי אני לא מבינה למה חיכית 3 חודשים! תודה תודה תודה לך!!!"
רעומה.כ
"אהלן איה,רציתי לספר לך על חוויה מיוחדת במינה שעברה עלי במסגרת השימוש ב – EFT. בסוף השבוע האחרון התארחתי אצל אבי ואשתו לרגל תערוכה ומכירה של התכשיטים שהם יוצרים. זה המקום לספר שיש לי אחות למחצה בת 7, שהיא כמובן האור של המשפחה כולה ומסובבת את כולנו על האצבע הקטנה.בכל אופן, כל אותו סוף שבוע וגם בשבוע שקדם לו הילדה היתה מעט מתוסכלת בגלל כל ההמולה סביב התערוכה, שגרמה לכך שקיבלה קצת פחות "צומי" ממה שהיא רגילה. היא ניסתה למשוך את תשומת ליבנו בכל מיני דרכים (שירים, ריקודים, הצעות עזרה בסידור התכשיטים...) אבל לא עבד לה. היא מצאה את עצמה מסתבכת בין רגלי הנוכחים ומעוררת על עצמה גערות ועצבים מהסביבה – לא בצורה יוצאת מהכלל, אבל עבורה שרגילה להיות מרכז העניינים זה היה לא פשוט. קיצורו של עניין, ברגע של שקט יחסי, אבי ואשתו נמצאים בחדר אחר עם לקוחות פוטנציאליים, פתאום ראיתי את הפצפונת יורדת למטה בתחתונים. וזאת, כמובן, כשהיא יודעת שזה דבר שהיא לא אמורה לעשות כשיש אנשים זרים בבית. הצלחתי ליירט אותה עוד במדרגות ולקחת אותה למעלה, ושאלתי אותה למה עשתה את זה. היא ניסתה להסביר שבכלל לא שמה לב שהיא בלי בגדים, שהיא רצתה לספר לי סוד דחוף... לא המשכתי לשאול – היה לי ברור שזה צעד הסלמתי במאבק על תשומת הלב. אחרי כמה דקות היא לחשה לי – "זה קשה כשיש תערוכה". מה יש לומר - נשבר לי הלב.החלטתי ללמד אותה EFT. הפכתי את זה למשחק וסיפרתי לה שזו טכניקה שאני מספרת רק לה, ושזה סוד בין אחיות. - תשמעי, היא קלטה את זה כל כך מהר שזה לא יאומן. קודם כל היא המציאה משפט: "גם אם אף אחד לא אוהב אותי, העיקר שאני אוהבת את עצמי". שאותו קיצרנו ל – "העיקר שאני אוהבת את עצמי!" עשינו שלושה סבבים של נקישות כשאנחנו מדקלמות את המשפט ביחד בקול רם, כמעט בצעקה ובהתלהבות שרק ילדים מסוגלים לה. בסוף הסבב השלישי שאלתי אותה כמה היא אוהבת את עצמה עכשיו, והיא צעקה - "מילוווווווווון!!!!!!!"אני לא אומרת שלא היו עוד רגעים קשים באותו סופ"ש, אבל הילדה היתה הרבה יותר שמחה ורגועה. וחוץ מזה – מדובר באחת הפציינטיות היחידות שאין לי שום ספק שלא תתבייש לתרגל את ה- EFT בציבור...לסיכום איה יקרה, שוב תודה על סדנה מחכימה ועל כלי נהדר שעוד אשתמש בו רבות בכל מסגרות החיים".
הגר
"שלום איה,טיפלתי בבני בן ה -14 ב- EFT כאשר נתפס לו הצוואר והוא כינה את זה קסם!"
ע.כ
"בוקר טוב לך איה, אני רוצה לספר לך סיפור / חוויה על אי.אפ.טי אגב ראשי התיבות של שחרור עומס ריגשי זה "שער למעבר אנרגיה" ממש שם מדוייק. ולסיפור עצמו: בשבוע שעבר, ביום שלישי, שטפתי רצפה ולהפתעתי הרבה תוך כדי שטיפת רצפה החלקתי ונפלתי מלוא כובד משקלי, במצב של מה שניקרא שפגט - כאשר רגל אחת מושטת קדימה ורגל שניה איי שם מאחור. תוך כדי ישיבה על הריצפה הרטובה והחלקה אני מרגישה כאב חד וחותך בשריר האחורי של הרגל כאשר הוא מתחיל לאט לאט להתכווץ, והכאבים מתגברים ומתגברים. לשמחתי, מתוך הלחץ הראשוני והכאבים התחלתי לעשות קודם כול את ה- EFT של "אס או אס "(עזרה ראשונה) ושידרתי לשריר "הרפיה ושחרור לשריר של רגל שמאל" , תוך התמקדות מחשבתית ברגל וחזרה אוטומטית על המשפט מספר פעמים. רמת הכאבים התחילה לרדת כמעט מיידית ואז התחלתי לחשוב על משפט מובנה יותר ומורחב כדי להכין ולבצע את התרגול המורחב והשלם של EFT.בניתי משפט (וכל זה עדיין בזמן ישיבה על הרצפה כאשר את הרגלים הצלחתי בינתיים ליישר קדימה ולוודא שאין שבר) ואמרתי "למרות שיש לי כאבים אני מרפה ומשחררת את השריר של רגל שמאל " והקשתי את כל הסיבוב מספר פעמים תוך עיסוי מדי פעם של השריר ולאט לאט הרגשתי איך השריר לאט לאט מרפה ורמת הכאבים יורדת.כעבור כ 15 דקות הצלחתי לקום!!! וכאשר רמת הכאבים ירדה מ -10 ל -4 הצלחתי לסיים את שטיפת הרצפה כאשר מידיי פעם אני עושה הפסקה ומתרגלת "שער" . בצהרים הלכתי לעבודה ומהלך החיים היה בתפקוד רגיל תוך חזרה מספר פעמים במהלך היום להמשיך ברפיית השריר כי היה לו נטייה מדי פעם לנסות ולהתכווץ. היום ,שזה חמישה ימים מאז המקרה אני בתפקוד רגיל לגמרי כאשר אני מודעת לכך שהנפילה נתנה לי את היכולת לחוות את היכולת שלי ממקום מאד אמיתי, וזה גם המסר להתעשת להפעיל את הכוחות בכלים שיש ולתת לזרום. אגב, אותה נפילה קרתה לי לפני כשנה, הייתי מושבתת כשבועיים עם כאבים לזמן מאד ממושך אני ממשיכה לתרגל EFT במצבים שונים כמו מתח ודאגה ומרגישה שינוי ויכולת התמודדות רבה יותר. אבל ההתמודדות עם שריר שמנסה להתכווץ הייתה מאד מוחשית ואמיתית!"
בברכה, חודש טוב ריבה
"הי איה, נכון, לקח לי קצת זמן להכנס לזה יותר. אבל ברגע של תעוזה החלטתי להתחיל לנסות EFT על כל מי שנקרה בדרכי - הייתי מוכנה אפילו לספוג שיסתכלו עלי כאילו נפלתי מהירח...אך אני כותבת לך מופתעת לגמרי וגם קצת משועשעת שזה פשוט עובד! אני לא צוחקת...אפילו חבר שלי, שהתגלגל מצחוק וחשב שזה בדיחה, הופתע לגלות שהכאבים ביד פשוט נעלמו לו ולא חזרו (אחרי חודשים של פזיותרפיה). אפילו אמא שלי שיתפה פעולה - והיא לא מהטיפוסים שהייתי אומרת עליהם ש EFT יעבוד עליהם - ועובדה זה פשוט עזר פלאים. ואחרון אבל לא חביב, אחי שנמצא בצבא ונמצא כרגע במצוקה נפשית עשיתי לו EFT מרחוק כמו שלימדת אותנו בקורס, והוא התקשר אחרי יום וסיפר לנו שלמרות ששום דבר לא השתנה מבחינת הצבא, ההרגשה שלו התהפכה לגמרי. בקיצור איהל'ה, אני עוד צריכה לעכל את העניין הזה כי למרות שלא ברור לי איך ולמה זה עובד זה פשוט עובד! תודה על קורס מדהים, קצר ולעניין!"
(מרשה לי להישאר בעילום שם?)
"איה מתוקה, נהניתי מאוד בקורס EFT, היה מקצועי ואני מרגישה שקיבלתי כלי חשוב שימלא אותי לא רק בחיי האישיים אלא גם בקליניקה עם מטופלים. הפקתי ממנו המון! אני מנסה את זה על כל דבר אפשרי כמו שהצעת ולא בוחלת בשום דבר. מקווה להתראות מתישהו".
"שלום לכולם! רציתי לשתף אתכם בחוויה נהדרת שעברתי. לפני כ-6 חודשים התגלה סרטן רחם מתקדם אצל אשתו של אבי. היא סיימה בהצלחה כבירה את הטיפולים הכימותרפיים ומרגישה מצויין.עם הגילוי נכנסתי באופן אישי לנישה של טיפול אלטרנטיבי בסרטן - תחום שעד אז פחדתי לגעת בו. למדתי דברים רבים, ואני יודעת שעזרתי רבות (הרופא שלה עדיין לא מבין איך יצאו כאלה בדיקות דם... (-: ) בכל אופן, היא סיפרה לי שבעקבות העבודה על הצד הרגשי שעשינו, היא נפתחה לעולם חדש, ופגשה במקרה רופא שמשתמש בשיטת EFT (טכניקה לשחרור ריגשי). אני לא הכרתי את השיטה לפני כן ושמחתי ללמוד משהו חדש. קראתי באינטרנט ונרשמתי לניוזלטר של אתר הEFT העולמי. כמה חודשים אחר כך קיבלתי מייל מ-איה הוד, לגבי קורס EFT שהיא מדריכה. שמחתי על ההזדמנות והלכתי.איזה כייף לי שלמדתי כזו שיטה!!! הרווח הוא שלי אישית ושל מכרי ומטופלי על אחת כמה וכמה. פשוט פשוט - אבל מעולה. כן, השיטה נראית קצת קוקו/משוגעת - אבל עובדת.רציתי לשתף אתכם מפני שיש כל כך הרבה שיטות וקורסים שלא תמיד יודעים מה ללמוד עוד. אז מניסיון והיכרות אני ממליצה בחום רב על הקורס הנ"ל עם איה".
בברכת בריאות והרבה אהבה, שני.