טחורים בהריון

קשה להימנע מהם בהריון. אלו ורידים המתנפחים באיזור פי הטבעת. יש טחורים חיצוניים הבולטים החוצה מפי הטבעת וטחורים פנימיים שיכולים לבוא לידי ביטוי בדימום, עקצוץ וכאב. שני המצבים כלל לא נעימים. הם יכולים להיגרם מההריון עצמו שלוחץ עם הכובד שלו על הוורידים התחתונים, הם יכולים לא להיות בכלל כל ההריון ואז לצאת בלידה עצמה מעוצמת הלחיצות והם יכולים לצאת עם הפעלת לחץ בזמן יציאות בשירותים. בדרך כלל הם כמעט תמיד נעלמים זמן קצר לאחר הלידה.

 

הטיפול הינו גם חיצוני וגם פנימי. משחות מיוחדות על בסיס טבעי המכילות חומרים מכווצים ומרגיעים של כלי דם יעילות באופן מופלא, כך גם אמבטיות ישיבה חמימות עם כמה טיפות מחומרים טבעיים להרגעת האזור. החלק הפנימי כרוך גם בשתיית מים מרובה וגם בהכוונה לתזונה נכונה כדי להימנע ממצבי עצירות ובצורך ללחוץ חזק מידי בשירותים. תזונה נכונה שתאפשר פעילות מעיים סדירה עוד מלפני ההריון ובעיקר בהריון, חשובה כאן מאוד.

ריכוך היציאות יעשה על ידי ניתוב התזונה לתזונה עתירת סיבים מסיסים, הרבה פירות וירקות המכילים גם ויטמינים שיכולים להועיל כגון אבץ, 6B, ויטמין C ופלבנואידים.

 

אם את נוטלת ברזל שגורם לתופעות לא נעימות במערכת העיכול ו/או לעצירות, צרי עימי קשר על מנת לקבל הכוונה לתזונה עשירה בברזל אשר תסייע גם לספיגתו והמלצה על תוסף ללא תופעות לוואי במערכת עיכול.

 

כמה טיפים נוספים:

בשירותים הקפידי לנשום עמוק ולהרפות את אזור האגן והבטן. אל תלחצי בכוח.
חפשי מגבונים לחים המכילים הממליס והשתמשי בהם בשירותים לניגוב.
אל תתביישי להשתמש בזמן ישיבה באוטו או בבית או בעבודה בגלגל גומי עליו ניתן לשבת מבלי שיכאב.
אמבטיות חמימות מרגיעות ומרככות את האזור.
רטיות של קרח יכולות להועיל ולעזור לכיווץ הורידים וחזרתם למקום. ולהקל על הכאב.