העולם השתנה

האם זה מרגיש לכם כמו הצומת הכי גדולה שהגעתם אליה עד היום, רק שהפעם, לא רק שאתם לא יודעים מה לבחור ולאן ללכת, אלא אפילו לא רואים את השבילים.

העולם השתנה! לרוב לא ברור מה בדיוק השתנה, או על מה לשים את האצבע, אך ניתן לחוש בכך. דבר אינו פועל כסדרו.

החינוך משתנה, יש דעות הסבורות שהחינוך כפי שפעל ב-100 שנים האחרונות על ידי הגדרת הילדים על פי מספרים וציונים, סדר, משמעת, דיכוי יצירתיות ורגשות הולך להעלם מן העולם.

אין מקריות בעלייה ברמת האלימות בבתי הספר למימדים בלתי נתפסים.

התינוקות והילדים של היום שונים וכהורים ניתן לראות שמשהו שונה אך לא תמיד אנחנו מבינים מהו הדבר. (אולי שמעתם פעם או פעמיים את המונחים ילדי האינדיגו, ילדי הקריסטל וילדי הקשת ולא היה לכם מושג על מה מדובר) את הילדים החדשים של היום לא נוכל לחנך כפי שחינכו אותנו ואם ננסה צפויים לנו חיים קשיים והרבה למידות. 

גם העבודה משתנה, השוק השתנה, הכלכלה משתנה, הכל כ"כ מהיר ולא קבוע. אין יציבות….

הטבע משתולל, צונאמי, הוריקנים, התפרצויות הרי געש, רעידות אדמה, משקעי גשם גדולים שלא נראו כמותם בעונות לא רגילות ובמקומות לא סטנדרטיים, חמסינים, הצפות…..  

הטרור גובר, המלחמות פורצות …ונדמה שהעולם משתגע.

 

הדבר יוצר אצל רבים בלבול, חוסר כיוון, חוסר רצון, איבוד משמעות, שינויים קיצוניים במצבי הרוח, חרדות ופחדים, התפרצויות ויציאה מכלל שליטה וביטויי חולי שונים.

ה"עולם הישן" מתפורר. הניסיונות החוזרים לפעול בדרך הרגילה לה הורגלנו אינם עובדים כי החוקים השתנו והדבר מותיר אותנו מתוסכלים ומבוהלים. הכל מרגיש בתוהו ובוהו .

 

ההמלצה שלי היא להתמסר, לא להיבהל, להבין שהכל פועל בסדר יקומי גם אם הכל נראה כאוטי. שום דבר אינו מקרי. חשוב לזכור לנשום, להינות מהדברים הקטנים והגדולים, להיות בהוקרת תודה, להסכים לשהות בריק בתקופות שהוא נמצא שם וגורם להרגעה התקועה.

 

כאשר אנו מבינים שהעולם הסובב סביבנו הוא שיקוף של הלך מחשבותינו ואמונותינו נבין גם שיש בכוחנו לשנות זאת. יש בכוחנו לשנות את המציאות שלנו. העולם ממשיך בתוכניתו, דברים קורים לנו כל הזמן, מה שיקבע את ההשפעה שלהם עלינו הוא התגובה שלנו אליהם, הבחירה שלנו להיכנס לדרמה ולשחק את המשחק או להרפות ולדעת שהכל טוב. אם נשנה את האופן בו אנו מגיבים, המציאות שלנו תשתנה באופן אוטומטי! נסו ותיווכחו.

שחררו את הילד הקטן שבפנים, הילד הפצוע, חבקו אותו, אמרו לו שהכל בסדר ותחת השגחה אלוהית, ספרו לו כמה אתם אוהבים אותו, תמכו בו.

 

החליטו שמהיום אתם מתחילים להקשיב לצו ליבכם שמנסה לדבר אליכם יום יום, פתחו אוזניים, מצאו את האיזון, העזרו בטיולים בטבע, בשפת הים, החליטו בכל יום לעשות משהו קטן טוב עבור עצמכם. לכו עם התשוקות שלכם.