הילדים החדשים - מי הם ילדי האינדיגו, הקריסטל והקשת?

התינוקות, הילדים והמתבגרים של היום שונים. הורים, סבים וסבתות רבים מרגישים זאת אך לא תמיד יודעים להצביע על מה בדיוק שונה. אולי יצא לכם להיתקל פעם או פעמיים במונחים "ילדי האינדיגו", "ילדי הקריסטל" ו"ילדי הקשת" , אך לא ידעתם למה הכוונה. אם אתם מרגישים משיכה לנושא, תוכלו לקרוא במאמר זה סקירה והסבר מפורט.

במונח "ילדי האינדיגו" נתקלתי לפני הרבה שנים וזה היה מכונן ממש עבורי. התחברתי באופן מיידי והחלתי להתעניין ולקרוא כל ספר, כל מאמר וכל תקשור שיצא בנושא. זה פתח בפניי עולם שלם ועזר לי להבין לא מעט את עצמי. הדבר אפשר לי גישה מדהימה לידע ויכולת שהתחילה לצאת החוצה ולקבל ביטוי.

במאמר הבא אני מביאה מידע שצברתי ולמדתי במהלך השנים וסקירה ממקורות המצויינים למטה.

 

אנו נמצאים בתקופה של התעוררות גלובלית וילדים מדהימים אלה, שרבים מהם זרעי כוכבים, מגיעים לעולם ונמצאים כאן כדי להראות לנו את הפוטנציאל הגבוה שלנו. הם בעלי תודעה מתקדמת מאוד ומניעים את התפתחותו המהירה של המין האנושי.

בסרט "אבולוציית האינדיגו" ממומחים מכל רחבי העולם יספרו לכם שאין מדובר במשהו דמיוני, הילדים הם אמיתיים והם אכן משנים את העולם. בסרט עולה השאלה האם המין האנושי סוף סוף התפתח למציאות גבוהה יותר?

ישנן כמה גרסאות לגבי מתי החלו להגיע הילדים הללו, ישנה סבירות גבוהה שכבר בשנות הארבעים היתה להם נוכחות כאן, אך מספרם אז היה מועט. רבים מילדי האינדיגו הראשונים נמצאים היום בעמדות מפתח כמנהיגים, מסייעים לשינוי התודעה ועושים דברים באופן שונה. המשימה שלהם הייתה לאתגר, לשבור מוסכמות, להעלות ספקות ולסלול את הדרך לילדי האינדיגו הבאים אחריהם. ובאמת, גל עצום של נשמות אינדיגו  החל להגיע בשנות השבעים והאיץ באופן משמעותי את האנרגיה של הפלנטה, כולל את התפתחות הטכנולוגיה המואצת של 50 השנה האחרונות. גל זה של ילדי אינדיגו ממשיך לבצע שינוי תודעתי בתחומים רבים נוספים. 

בשנות השמונים והתשעים המשיכו להגיע ילדי אינדיגו, אבל  החל מסוף שנות התשעים החל להגיע סוג חדש של ילדים הנקרא "ילדי הקריסטל" ולאחר מכן, החלו להגיע ילדים חדשים נוספים המכונים "ילדי הקשת".

את הכינוי "ילדי האינדיגו" הביאה הפסיכולוגית ברברה טאפ בשנות השבעים לאחר שאבחנה לראשונה את הילדים הללו וקישרה את צבע האינדיגו המובהק בהילה שלהם עם רטט הנשמה ורמת התודעה הגבוהים בהם הם נמצאים.

ילדי האינדיגו פועלים בעיקר מהמוח הימני ולכן הם יותר אמנותיים, יצירתיים, אינטואיטיביים ורוחניים מטבעם. הם נמשכים מאוד לאבני קריסטל, מוזיקה, שירה, מדיטציה ויוגה.  הם כנים, ישרים מאוד, פתוחים ואינם מסוגלים לסבול חוסר צדק. כאשר הם מקבלים נזיפות מההורים שלא בצדק הדבר גורם להם להיסגר או להתמרד ולהתפרץ.  

איך נזהה את ילדי האינדיגו?

הם אומנם מלאכיים אבל הם לא מסתובבים עם הילה מעל הראש ואין להם כנפיים (לפחות לא כאלה הנראות לעין האנושית:)).

הם שוברי מוסכמות מעצם תפקידם ומהותם ולכן התמרדויות אינן זרות להם כלל. הם מביאים למודעות את הצורך לשחרר את הדרכים הישנות המגבילות אותנו, לשחרר דרכי פעולה, דרכי קיום ומבנים ישנים, לשחרר מערכות חשיבה ואמונה מגבילות ומדכאות המבוססות על שליטה וכוח. הם אמנים בניפוץ כל הדברים שלא משרתים אותנו עוד ולא תומכים בהתפתחות ובצמיחה שלנו.

תכונות שאיתן מגיעים ילדי האינדיגו לעולם:

הם בעלי רגישות מיוחדת לעל-טבעי ונוטים לרוחניות.

הם במיטבם כאשר הם לבד או בחוץ בטבע או עם חיות. יש להם יכולת מדהימה ליצור קשר עם בעלי חיים.

הם בעלי יכולת מדהימה להרגיש אם משקרים להם (ממש כמו שכלבים מריחים פחד) ולא יהססו לומר לכם את זה בפנים.

הם חשים מיד אם מרמים, מתנשאים או מתפעלים אותם.

יש נטייה לאבחן אותם כסובלים מהפרעות קשב וריכוז והיפראקטיביות.

הם מגיעים לעולם עם תחושת מלכות, תחושה חזקה של ערך עצמי, "מגיע להם להיות  פה".

הם יודעים שהם נמצאים כאן למטרה חשובה, גם אם לא ברור להם עדיין מהי.

הם מספרים שהם רואים אור או צבעים מסביב לאנשים אחרים (הם רואים את ההילה) ואם אתם הורים לילד כזה אסור בשום אופן להגיד לו שהוא מדמיין את זה!!!

הם נעשים מתוסכלים ממערכות נוקשות, הממוקדות בטקסים ולא מצריכות מחשבה יצירתית .

חשים חרדה וכעס בעוצמות גבוהות כלפי חוסר צדק ונושאים עולמיים כגון זיהום אוויר, ממשלה, שחיטות ומלחמה.

מתקשים מאוד לקבל סמכות מכל סוג שהוא בעיקר אם אינם מקבלים הסברים מספקים או אפשרות בחירה.

הם מבטאים דרכים טובות ויצירתיות יותר לעשות דברים בבית ובבית הספר.

לא ניתן להטיל עליהם מרות או משמעת באיומים, הפחדות או יצירת תחושת אשמה ("אם לא תהיה ילד טוב לא תקבל מתנה….", "אם תעשה בעיות אני אוריד אותך באמצע הדרך…",  "חכה מה יהיה כשאבא יחזור….", "תעשה את זה בשבילי…"), הם לא מגיבים לזה.

הם לגמרי יכולים להרגיש שמשהו עומד להתרחש לפני שזה באמת קורה, לעיתם נדמה שהם יודעים בדיוק מה עמדת לומר.

לעיתים הם עשויים להיראות בלתי חברותיים, מכונסים בעצמם, נוטים לדיכאון ומרגישים שלא מבינים אותם, זאת אחת הסיבות שקשה להם במסגרת בית הספר.

מסרבים לקבל את מבנה המשפחה הישן הטיפוסי שבו האב הוא בעל הכוח וכולם עושים כדבריו.

ברגע שהם עם בני מינם, הם מרשים לעצמם להשיל את הקליפות ולהיות מי שהם בחופשיות רבה. חשוב לאפשר להם את זה!

כשהם מבודדים ולא עם אינדיגו אחרים או בלי תמיכת משפחה, הם עלולים להיות מכונסים בעצמם כדי לא להיות ולהרגיש שונים וחריגים ועשויים ליפול לדיכאון ואובדן דרך.

ילדי אינדיגו משתעממים במהירות ובקלות.

לאט לאט ההורים והחברה החלו להבין שאי אפשר לחנך  את האינדיגו בדרך הישנה. זה פשוט לא עובד ולעיתים קרובות גורם לנזקים נפשיים רבים גם למשפחה וגם לילד שלא מקבל את החופש וההכרה הראויים למי שהוא. אם ההורים נאחזים בדרכים הישנות ומתנגדים לשינוי שילדים אלו מביאים עימם, המשפחה חווה תהפוכות רבות.

המפגש בין האנרגיה הישנה והאנרגיה החדשה של האינדיגו, הביא לתבנית הורית חדשה, תבנית שהושטתה על הדרך היחידה בה ניתן לתקשר עימם, הלא היא דרך הלב. הם זקוקים לטונות של אהבה והכרה. ילדי האינדיגו חינכו את הוריהם לדרך חדשה המבוססת על אהבה ולא על שליטה וכוח כפי שהם הכירו בילדותם. האינדיגו מלמדים את הוריהם כנות, כבוד ופתיחות הדדיים, שותפות ותקשורת אחרת.

לא פשוט ואף מאוד מאתגר להיות הורה לילד אינדיגו , צבע ההילות והתדר של ההורים לא גבוה כמו צבע האינדיגו והדבר מחייב תיאום, ממש כמו בפיזיקה: חלקיקים בעלי תדר או תהודה שונים נמשכים ויוצרים תהודה דומה. ההורים מעלים את התדר שלהם והילד מנמיך את שלו עד שמוצאים תדר נוח לשני הצדדים.

במידה ואל המשפחה מצטרף גם ילד קריסטל, הדבר מחייב תיאום מחדש והמשפחה זוכה להזדמנות מדהימה להעלות לרמת תדר גבוהה המושתת על תקשורת של האהבה ובהירות נפלאות.

ילדי האינדיגו הם אינטליגנטיים ואינטואיטיביים בצורה בלתי רגילה, יכולת הלמידה, התפיסה והחשיבה שלהם גבוהה מאוד. כאשר מאפשרים להם חופש ביטוי ויצירה הם פשוט פורחים ונפתחים, לכן הממסד החינוכי כפי שהוא קיים היום מהווה עבורם כלא. הם לא מסתדרים בסביבה מקובעת המקטלגת הישגים לפי מספרים וציונים. בעיני האינדיגו, מערכת החינוך היא מערכת ישנה שלא עובדת עבורם, משעממת אותם ומתסכלת אותם עד מאוד. אנו עדין לשינויים רבים המתחוליים בשנים האחרונות בתחום החינוך וזה ימשיך לתפוס תאוצה כי דרך החינוך שהיתה נהוגה עד כה כבר לא תוכל להמשיך באותו האופן.

ילד אינדיגו שגדל בבית וסביבה שלא אפשרו לו את ההכרה והחופש להם הוא זקוק וראוי, עלול לפתח חרדות, פחדים, דיכאון קשה, היפראקטיביות, אדישות אפתיות, התפרצויות כעס בלתי נשלטות, אלימות, הרס עצמי, התמכרויות לסמים, סיגריות ואלכוהול ואף מחלות בגוף הפיזי.

בשנים האחרונות גדל באופן משמעותי מספר הילדים שאובחנו עם היפראקטיביות והפרעות קשב וריכוז ודוכאו עם תרופות. לעיתים הדבר נעשה מטעמי נוחות עבור ההורים ולעיתים כצעד חסר אונים של הורים שלא יודע מה עוד ניתן לעשות כדי לעזור לילדיהם ונכנעו לתרופות.

אך נחשו מה? התרופות לא באמת מטפלות בבעיה אלא רק מדכאות את הסימפטומים, ישנן תופעות לוואי שבין היתר באות לידי ביטוי בהפחתת הרגישות, ההתלהבות ושמחת החיים המופלאות של הילדים.

ולשמחתי כנטורופתית ב 25 שנים האחרונות יש לי כלים רבים וטבעיים לעזור לילדים המדהימים הללו.

ילדי הקריסטל

ילדי הקריסטל החדשים מגיעים אלינו מרמות הקריסטל הגבוהות. מתקשר "הקבוצה" סטיב רוטר תבע את הכינוי "ילדי הקריסטל"ב-1996.  לילדים אלה הילות מבריקות עם הרבה צבעים בהירים יפהפיים. הלבבות שלהם פתוחים לרווחה והנוכחות שלהם משרה אהבה עצומה.  

דור ילדים זה רגיש ופגיע ביותר, נאמר שבניגוד לאינדיגו, שהם "נשמות ותיקות", ילדי הקריסטל הם בדרך כלל נשמות שלא התגלמו מעולם בצורה הפיזית כבני אדם. לכן, כאשר הם מגיעים לעולם בפעם הראשונה עם אנרגיות ותדרים כל כך מעודנים, הם רגישים מאוד ולוקח להם זמן מה להסתגל.

נשמות ילדי הקריסטל בוחרות באופן מכוון הורים בעלי מודעות גבוהה שיאפשרו להם חממה רוחנית וחופש פעולה, לכן ברוב המקרים ההורים הם ילדי אינדיגו. אם קורה שילדי קריסטל נולדים להורים שאינם מודעים רוחנית, הסבים יהיו כאלה ויגנו עליהם.

תכונות ילדי הקריסטל:  

הם מגיעים טהורים, תמימים, מאושרים, נטולי אגו וחכמים מאוד.

בעלי צורך רב להיות לבד, בשקט ולהימנע  ממקומות הומי אדם.

רגישים ביותר לכל דבר אפשרי, קולטים מיד אנרגיות בעלות רטט נמוך יותר כגון רגשות שליליים ופחדים של אחרים, מרגישים מצוקה או כאב של אחרים, רגישים לצלילים, ריחות, טעמים, מזונות, חומרים מזיקים ומזהמים ולכן יש להם נטייה טבעית לצמחונות.

הם רגישים למוצרי חשמל, קשה להם עם האנרגיה החשמלית וייקח זמן עד שיסתגלו לאופן השימוש שלנו בה. כשהם לא מאוזנים, מדוכאים, מבולבלים או כועסים, קיימת אפשרות גבוהה שהם ישפיעו על פעילות המכשירים החשמליים שבבית.

ילדי הקריסטל מגיבים בחוסר הבנה לאלימות.  

הם נדהמים ומגלים עניין רב בקריסטלים ובאבנים. הורים סיפרו לי שילדיהם אוספים קריסטלים ובכל פעם שהם מקבלים קריסטל נוסף כמתנה הם נלהבים ומתרגשים. 

קל להבחין בהם בזכות עיניהם הגדולות המשדרות אהבה, חמלה וחוכמה עצומה מעבר לגילם שלא ניתן להסבירה במילים. מבט מילד קריסטלי כזה חודר היישר לתוך הנשמה.

הם אוהבי מים מושבעים, מים מצליחים להרגיע אותם. הם אוהבים את הים, נהנים לשחות ללא כל פחד.

נעים להם יותר בבגדים נוחים ובהירים.

מתחברים בקלות לחיות ומתקשרים עימן בקלות רבה.

הם רבי עוצמה ובדרך כלל חסרי כל פחד. היתה לי שכנה עם ילד אינדיגו שבכל פעם שהיה רואה כלב, גדול ככל שיהיה, היה רץ אליו לחיבוק ותוחב ללא כל פחד את ידיו בשיני הכלב.

הרגישות העצומה שלהם לכל מה שסובב אותם גורמת להם הרבה פעמים לסבול מדיכאון קשה, להתכנס בתוך עצמם ולהתנתק לחלוטין. הם עושים זאת כשהם לא משתלבים בקהילה או כשאין להם את ההגנה ממשפחה בעלת מודעת רוחנית – זאת דרכם לשרוד.

באופן כללי הם הם נינוחים, רגועים וממוקדים, אבל אם האנרגיה שלהם לא מאוזנת הם יכולים להיות היפראקטיביים.

לעיתים הם נראים עייפים ומותשים, זה קורה כאשר האנרגיות אינטנסיביות והם עובדים קשה מידי.

אל תתפלאו אם הם יספרו לכם כשמשהו עומד להתרחש או שהם רואים מלאכים ומדריכים רוחניים.

מה ההבדל בין ילדי האינדיגו לילדי הקריסטל?

אז נכון שיש הרבה מכנה משותף. שניהם רגישים וחשים בדברים שמעבר למילים, לשניהם יש יעוד  ותפקיד חשוב בהגשמת שינוי בעולם, אך לאינדיגו, המכונים גם "שוברי המערכות", יש מזג לוחמני ומרדני, הם זקוקים למזג זה  מאוד על מנת לבצע את משימתםלשבירת מוסכמות, פירוק וניפוץ הדרכים הישנות שאינן משרתות אותנו עוד. הם זקוקים למזג הזה כדי להטיל ספק ולהפיל מערכות כגון מערכת החינוך כפי שהיא קיימת במאה שנים האחרונות, לחשוף שחיתויות וחוסר יושר בממשלות וארגוני חוק.  ילדי הקריסטל לעומת זאת, המכונים גם "עושי השלום", הם עדינים ופגיעים מאוד, בעלי מזג שמח, סלחני ונינוח.

האינדיגו סללו לילדי קריסטל את הדרך ויצרו עבורם עולם שיהיה פתוח יותר לקבלם. הם באים כדי לשמר את הקיים, לשפר וללמד דרך דוגמא אישית חיים ברגע ההווה, אהבה, סליחה, חמלה, קבלה ללא תנאי וסובלנות. ללמד אותנו לכבד את עצמנו, את הסובב אותנו ולסייע לנו לראות את היופי, האושר והפלא של החיים והבריאה.

ילדי אינדיגו אובחנו כהיפראקטיביים, בעייתיים וסובלים מהפרעות קשב וריכוז. לעומתם,  ילדי הקריסטל, לעיתים קרובות מאובחנים בטעות "כאוטיסטים". היכולת הטלפתית שלהם היא כל כך מפותחת עד כי רבים מהם לא מתחילים לדבר עד גיל מאוחר ומאבחנים אותם בטעות כ"איטיים" וחריגים. הם מגיעים עם תדר קריסטלי כך כך גבוה עד שלוקח להם זמן להתאקלם למימד הפיזי ולתקשר איתנו.  זה נכון שהם דור שונה, אבל לנו יש נטייה לקטלג את השונה והחריג כפתולוגי וליצור בעיה איפה שהיא לא קיימת.

אוטיסט מנותק וחי בעולם משלו, הוא אדיש, לא מדבר, יש לו בעיות בקשר חברתי ובתקשורת רגשית. ילדי קריסטל הם מאוד אכפתיים, רגישים, אוהבים ותקשורתיים, הם רק לא עושים זאת בשלב הראשוני באמצעות דיבור.

הורים לילדי קריסטל שלא מדברים עד גיל 3-4 לא מוצאים שום בעיה לתקשר עם ילדיהם ולהבין בדיוק מה הם רוצים וצריכים. מי שלוקה בחסר הם דווקא הממסד והמערכת הישנים שלא מצליחים להבין ולהסתגל לשינוי האבולוציוני ולעולם החדש.

ילדי הקריסטל בהחלט יכולים להיעזר בפעילות גופנית, תנועה וריקוד כדי להתקרקע פה.

ילדי הקשת

בניגוד לילדי האינדיגו וילדי הקריסטל, ילדי הקשת תפקידם הדהוד קבלה ואהבה של כל הגוונים, קבלה טוטאלית של כל הדעות, הדתות, השפות, הצבעים, המינים. הם כאן כדי להפיץ תודעת איחוד ואמירה שלכולנו יש מקום בעולם. כמה מהאפיונים שלהם:

ילדי הקשת נוטים לצייר הרבה קשתות .

הם טלפתיים באופן מדהים.

הם זקוקים לקשר יומיומי עם הטבע.

יקפצו לזרועותיך בשמחה כמכר ותיק גם אם פגשו בך לראשונה.

מזועזעים ולא מבינים חוסר כבוד בין אנשים, מלחמות ותאוות בצע.

רגישים מאוד, יסתגרו, יתנתקו ויגנו על עצמם לאחר טראומה (שלהם או של אחרים סביבם) או כשהחיים אינטנסיביים מדי.

אנשים נמשכים אליהם ורוצים להיות בנוכחותם.

בעולם החדש, באנרגיה החדשה שמביאים איתם הילדים החדשים, אנו נתקשר באופן שונה האחד עם השני, נהיה ערים יותר לתחושות והרגשות שלנו, נתחבר לאינטואיציה, היושר והכנות יהיו חלק חשוב מחיינו, נתקשר בדרך הלב ולא בדרך הישנה.

כנטורופתית נוכחתי שהילדים החדשים מכירים בריפוי מסוג חדש, מהסוג שלוקח אחריות ולא מחפש אחר "תרופות פלא" חיצוניות. הם מובילים את הוריהם לחיפוש אחר אלטרנטיבות טבעיות.

יש להם יכולת מדהימה לדעת בדיוק מה טוב לגופם ומה לא, גופם מגיב במהירות כאשר יוכנסו אליו מזונות לא בריאים. 

הילדים האלה זקוקים לנו ואנו כל כך זקוקים להם.

איך אני יכולה לעזור לכם?
כילדת אינדיגו שחוותה את העולם בצורה שונה אני מצרה על כך שלא פגשתי כבר בילדות מטפל טוב שילווה אותי, יעזור לי, יבין אותי, יעזור לי להבין שאני לגמרי בסדר כמו שאני, ויסייע עם דברים טובים שיקלו על החרדות, הפחדים והדיכאון שחוויתי.
בבגרותי הגיעו האנשים המתאימים, אבל את רוב הדרך עברתי לבד. היא לא היתה קלה.           
לכן, חשוב לי לסייע לילדים הללו – וזה לא משנה אם הם אינדיגו, קריסטל או קשת כי מה שמשותף לכולם היא רגישות מאוד גבוהה.
אני אוהבת לעזור לילדים והורים רגישים, וגם להורים שאינם כאלה, אבל ילדם כזה והם מרגישי שהם זקוקים מאוד לעזרה ויד מכוונת ומידע כדי לעזור לילד. אני אוהבת לעזור גם לילדים ומבוגרים שמאובחנים עם קשב וריכוז וזקוקים למענה רך וטבעי יותר.
עולם הצמחים והגילוי כמה הטבע יכול לסייע לנו הולך ונחשף עם השנים עוד ועוד.           
אף אחד לא צריך לחוות חרדות ופחדים ויש דרך לטפל או אפילו רק להקל – ופה אני נכנסת לתמונה.
מקורות

"ילדי האינדיגו – הילדים החדשים הגיעו", לי קרול וג'אן טובר
אתר "אור ואהבה"-"מה הם ילדי ואנשי האינדיגו והקריסטל?", מאת סליה פן
אתר "אור ואהבה"- "מסר הילדים החדשים, מסר מהלב", באמצעות סליה פן.
אתר "אור ואהבה"- "טרנספורמציה עמוקה", ילדי הקשת באמצעות סליה פן.
אתר "אור ואהבה"- "תכונות ילדי הקריסטל", מאת שריל ג'קסון.
מגזין PlanetLightWorker.