גזים ואי נוחות בבטן בהריון

גזים, מלאות ונפיחות בבטן אופייניים בהריון, במיוחד בחודשים המתקדמים יותר. הרחם תופס יותר ויותר מקום, מפעיל לחץ על המעיים, הקיבה נלחצת מעלה וכל המערך החדש הזה מפריע למערכת העיכול בפעולתה היומיומית הרגילה.לא פלא שתופעה כמו גזים מופיעה.

ניתן למנוע או להקל על התופעה בעזרת כמה שינויים קטנים וחשובים:

  • ראשית, להימנע מארוחות גדולות וכבדות. תאפשרי לקיבה להתמודד עם מעט מזון בכל פעם ורצוי שיהיה מזון קל לעיכול, מזון מבושל, לא בשרי, לא שמן ומטוגן וכבד.
  • הימנעי מאכילה מהירה מידי, שכן אכילה מהירה גורמת לבליעת אוויר וכתוצאה מכך לגזים. מאותה סיבה הימנעי ממשקאות מוגזים. בנוסף, אכילה מהירה יכולה להתלוות ללעיסה לא מספקת ובליעת חתיכות מזון שלמות ובכך להכביד על מערכת העיכול ולגרום לגזים ונפיחות. 
  • ישנם מזונות עם נטייה גדולה יותר לגרום לגזים שרצוי להימנע או להפחית את צריכתם כגון: קטניות (כן- גם אם משרים אותן לילה שלם במים זה לא תמיד עוזר), תירס, כרוב, קולורבי, שום, מוצרי חלב, מטוגנים, ירקות ממשפחת המצליבים כמו כרובית וברוקולי.
  • חשוב להימנע מעצירות. הקפידי שיהיו יציאות נורמליות יומיומיות ותמיד זכרי שפעילות גופנית מסייעת רבות עם כל בעיה במערכת העיכול.
  • ניתן להרכיב פורמולה הומוטוקסיקולוגית (הומיאופתיה מודרנית) בהתאמה אישית, להמליץ על תוספים ספציפיים וחומרים הומיאופתיים הבטוחים לשימוש בהריון ולהרכיב לך תפריט תזונה מיוחדת ומאוזנת אשר יסייעו לך רבות.
  • רבים הם הצמחים שאינם מותרים לשימוש בהריון, לכן אם אינך בטוחה הימנעי בשימוש בצמחי מרפא שנאמר לך שיקלו על הבטן. חשוב להיזהר מהמנטה והנענע הידועים כעוזרים במצבי גזים וכאבי בטן אך כן תוכלי להיעזר בקמומיל ובג'ינג'ר, אך יש להגביל את כמות הג'ינג'ר לעד 2 גרם ליום.