איך לטהר את הבית והמשרד

אני לא יודעת מה איתכם, אך אני, לפחות פעם בחצי שנה, מרגישה את הצורך לטהר את הבית באופן יסודי. אני עושה זאת גם כאשר אני עוברת לדירה חדשה שהכילה קודם אנרגיות של אנשים אחרים, או אחרי שמישהו בבית היה חולה. לאחר טיהור הבית אני מרגישה רגועה יותר ונינוחה יותר, יש בתהליך משהו משחרר ומנקה שמותיר מרחב טהור להנות ממנו.

 

אני מחשיבה את הבית שלי כמקום מקודש. מקום בו אני חיה את חיי, מבלה בו בשינה שליש מהזמן, מכינה בו לאכול, נמצאת עם בני המשפחה ועוד. לכן, כל כך חשוב לי הטיהור. אם אני צריכה להמחיש זאת למשהו שכולם מכירים, אני אנסה להזכיר לכם איך אתם מרגישים אחרי סיוד וצביעה של כל הבית, או אחרי ניקיון יסודי של פסח…תתחברו רגע להרגשה…

 

טקס הטיהור הוא טקס מאוד מיוחד והוא אינו קבוע, כלומר, כל אדם יכול לשנותו ולהתאימו לצרכיו.

 

אז איך מטהרים את הבית (או את המשרד)?

יש את הטיהור הקצר אותו אני עורכת לעיתים קרובות ויש את הטיהור הארוך אותו אני עושה אחת לחצי שנה, אשר בו ישנם 5 שלבים: ניקיון רגיל – שטיפה ראשונה, שטיפה שנייה, שלב היציאה מהבית, שטיפת שלישית ומקלחת.

 

מצרכים:
 

מי ים 

כן, למי שתוהה או שואל את עצמו אני יורדת לים עם בקבוקי פלסטיק ריקים וממלאה אותם. בפעם האחרונה שעשיתי זאת, החושך ירד מהר ומצאתי את עצמי עומדת מול הים בחושך קצת מבוהלת מהמחשבה שאני צריכה להכנס. למרות שאני נכנסת רק עד לברכיים ואין סכנת טביעה, המחשבות והסרטים בחושך הם אחרים. בלי להתבייש תפסתי מישהו על החוף שבמקרה עבר במהלך טיול עם הכלב, פניתי אליו ואמרתי לו הכי דוגרי "תשמע, אני צריכה למלא את הבקבוקים האלה במים, חשוך עכשיו ואני מפחדת, האם זה בסדר אם אני אבקש ממך לעמוד פה על החוף ולשמור עלי עד שאצא מהמים?"
חשבתי שהוא יסתכל עלי כעל משוגעת, אבל לא! הוא אמר "אין שום בעיה" עם חיוך, ועמד לשמור עלי. הרגשתי בטוחה לגמרי. חה! זה היה שיעור טוב בשבילי להתגבר על הפחד מהים ועוד בחושך! טוב, סטיתי קצת מהנושא נחזור לרשימת המצרכים.
 

נרות 

אני משתמשת בנרות הקטנים – להבונים כי יותר קל לי שהנר נכבה לבדו לאחר כמה שעות כשהוא נגמר, מאשר לכבות בדיוק באמצע נר גדול (שיכול להמשיך לדלוק כמה ימים).
 

פרחים – כל אחד והעדפות שלו. רצוי לא עם קוצים.

 

הערה

את הטיהור עושים יחפים, רצוי בראש חודש או ירח מלא וכשאין עוד אנשים בבית – אלא אם כן הם משתתפים בטיהור ולא יושבים לשחק במחשב או לדבר בטלפון – הבית צריך להיות שקט.

 

הסבר:

שלב 1

לפני שמטהרים את הבית הוא צריך להיות נקי. לכן יש לנקות את הבית באופן הרגיל – לשטוף את הרצפות, לנקות אבק, לשאוב, לקרצף וכדומה. לאחר שהבית נקי עכשיו הגיע תורכם – גשו להתקלח לפני שאתם מטהרים את הבית ואז מלאו את עצמכם באור גדול. עכשיו אפשר להתחיל.

שלב 2

רוקנו את הבקבוקים עם מי הים לדלי נקי (אם אין מי ים אפשר למלא רבע דלי מים עם כמה כפות מלח גס). השתמשו בסמרטוט רצפה חדש לגמרי שלא נעשה בו שימוש קודם. ושטפו את הרצפה עם מי הים – לא סוחטים את הסמרטוט לגמרי – צריך להרטיב את הרצפה עם מי הים המלוחים. (לא כולל את האמבטיה והשירותים). פתחו את דלת הכניסה ושטפו עם מי הים גם את חצי המטר שמאחורי דלת הכניסה לבית. תוך כדי אפשר פשוט להביע כוונה לטיהור של הבית – למשל: "אני מבקש/ת לטהר את הבית הנפלא הזה והמרחב הזה…" יש אנשים שלאחר השטיפה עם המלח קוראים תהילים. 

שלב 3

זה השלב "המסובך" מאחר והוא מצריך מצדכם למצוא מקום אחר לישון בו באותו לילה (אם זה מעבר דירה אז ההגיון אומר לעשות זאת יום-יומיים לפני המעבר אם זה מתאפשר). בכל אופן, אם זה ממש לא מתאפשר, עשו את הטיהור מוקדם בבוקר והשאירו את מי הים להתייבש על הרצפה עד לאותו ערב כאשר המינימום הינו 3 שעות שבהם הבית יהיה ריק מאנשים (ובעל חיים).

שלב 4

חוזרים הביתה, המים התייבשו והותירו את המלח על הרצפה. עושים שטיפה רגילה של הבית כדי להסיר את המלח (כולל את חצי המטר שבחוץ – בכניסה לבית. לאחר מכן עימדו בדלת הכניסה הפתוחה – זה הזמן לבקש להכניס אל תוך הבית אור, אהבה, שפע וכל מה שאתם חפצים בו ומאחלים לעצמכם בבית בתחושת חסד. אין צורך לסלק אנרגיות שליליות – אין כאן במה להאבק. כשאור גדול ואהבה נכנסים, הם ממלאים ונוגעים בהכל. אז זה הזמן להדליק נר בכל חדר ולהניח פרחים היכן שרוצים (זכרו לזרוק אותם לאחר שינבלו. לצמחים, כמו למלח, יש יכולת "לספוח" אנרגיה שלילית). 

הבית עבר טיהור ! יש שמדליקים קטורת או מבער שמנים עם שמן לבנדר ושמן לימון בסוף – לא חובה, לפי ההרגשה.

שלב 5

סיימתם לטהר את הבית או המשרד? גשו לטהר את עצמכם. מקלחת פשוטה עם סבון ואז לשפשף את כל הגוף עם מלח גס (כן, כמו פילינג) ואז לשטוף את המלח עם מים – זה יעשה את העבודה ותרגישו מדהים.

 

לטיהור הקצר יש 3 אפשרויות:

1.הראשון מצריך:

כוסות חד פעמיות מלאות במי מלח (מספיק חצי כוב מלאה)

יש לפזרן ב4 פינות של כל חדר (כוס אחת בכל פינה)

למחרת לזרוק את המים לאסלה (אם יש לכם בעלי חיים וודאו

שתניחו במקום גבוה כדי שלא ישתו מהמים הללו)

 

2. הטיהור השני מצריך:

עלים של מרווה (אני ממליצה על מרווה לבנה אינדיאנית) מדליקים אותם בקצה, נושפים ומסתובבים עם העשן שיוצא מהעלים בבית.

3. הטיהור השלישי מצריך:

  • מסננת רשת קטנה עם ידית
  • פחמים
  • מור ולבונה (בצורת שרף)
  • פרחי לוונדר

שמים את המסננת עם הפחמים על גז במגע ישיר עם האש עד שהם מוכנים (כלומר: חמים, אדומים ובוערים).

שימו לב שהידית של המסננת אינה עשויה מתכת כלשהי אחרת לא תוכלו לאחוז בה. מפזרים מעל לפחמים את המור, הלבונה והלוונדר ומיד יוצא עשן. מסתובבים בבית ובחדרים עם המסננת על תכולתה ומפזרים את העשן, מומלץ להתעכב בפינות ומתחת לשולחנות, חפצים, מיטות וכדומה. יש אנשים שקוראים תהילים תוך כדי, יש אנשים ששרים, אפשר פשוט להביע כוונה במחשבה או במילים לטהר את הבית. לכשתסיימו את הסיבובים בבית וכשהעשן יפסק זרקו לפח את שאריות הפחמים, הדליקו נר.

יש מי עושים טיהור זה בבית סגור ונותנים לעשן להשאר זמן מה בבית ואז מאווררים ופותחים חלונות ודלתות. 

*תזכורת: לפני כל טיהור הקיפו את עצמכם באור גדול ובקשו ליצור הגנות.