20170625_081851351_iOS

איה ברדיו

לחצו להנאתכם והאזינו לי בתוכנית "שלמות" – התוכנית השלמה לרפואה משלימה, ברדיו כאן – תרבות 104.9FM ו – 105.3FM עם רז חסון. בכל תוכנית נדבר על נושא בריאותי אחר. האזנה נעימה!

תת פעילות בלוטת התריס

13/09/2018

כשאנו חושבים על חילוף החומרים בגוף שלנו, מעטים מעלים על דעתם את חלקה של בלוטת התריס בתהליך. האיזון העדין של תפקוד הבלוטה נוטה לעתים להשתבש, כאשר עודף פעילות ותת-פעילות מביאות כל אחת את השפעותיה על קצב התהליך ועל תחושתנו הכללית.

האזנה נעימה.

דלקות בדרכי השתן

06/09/2018

בנות המזל חוו אותה לפחות פעם אחת בחייהן, אבל יש מי שמתמודדות עם הבעיה בשגרה היומיומית. למרות הייאוש שמלווה את ההתמודדות עם המצב, דלקת חוזרת בדרכי השתן אינה גזירת גורל ויש כיצד למנוע אותה. ספוילר: הטיפול מתחיל בחשבון נפש רגשי וזוגי.

האזנה נעימה.

כבד שומני

07/06/2018

אורח החיים המערבי חושף אותנו מדי יום למאות סוגים של רעלנים; בין אם בצריכת מזון מעובד, ירקות ופירות מרוססים, עשן מכוניות וסיגריות. כל אלה עוברים דרך הכבד שלנו, שמסנן אותם מהדם. לרוב נוכל להתמודד עם האתגרים הללו בהצלחה. הבעיה כמובן מתחילה כשאנו מכבידים על הכבד שלנו, בעיקר כתוצאה מתזונה לא נכונה, צריכת אלכוהול, שומנים והזנחה. שחמת הכבד היא מצב מסוכן שאף עלול להוביל למוות, אך גם אותה ניתן למנוע.

האזנה נעימה.

גיל המעבר

17/05/2018

גלי חום, יובש בפה, נשירת שיער, הזעות לילה ונדודי שינה. נשים בשנים ה-40 לחייהן אינן טועות כשהם מזהות את הסימנים הללו, המבשרים על הפסקתה הקרבה של הווסת החודשית. על השלב הביולוגי הזה אמנם לא ניתן להתגבר, אך בהחלט שניתן להקל על תסמיניו.

התקפי חרדה

03/05/2018

על התקפי חרדה שרבים סובלים מהם וחלק אפילו לא יודעים שזה מה שהם חווים.

יש לי הרבה מה לספר על המצב הזה ולא רק בגלל שחוויתי התקפים כאלה בעצמי, אלא כי אני מטפלת במצבים הללו באופן טבעי.

האזנה נעימה.

דיכאון

15/03/2018

על מצב שחשוב לדבר עליו יותר והשידור הזה היה קריטי מבחינתי באופן אישי: דיכאון! 

הניסיון האישי שלי עם דיכאון, בשילוב עם הניסיון בקליניקה בטיפול שלי באנשים הסובלים מדיכאון, מאפשר לי לתת מענה חשוב גם אם לא תגיעו אלי – התוכנית הזו יכולה לשנות חיים של משפחות.

האזנה נעימה.

עצירות

08/03/2018

על מצב שרבים מאוד סובלים ממנו ולא רק בגיל השלישי. ויש הרבה מה לעשות באופן טבעי ויעיל כדי לטפל בו לפני שרצים לחומרים כימיים:

עצירות! 

האזנה נעימה.

אלרגיה עונתית

01/03/2018

על מצב שתוקף בדרגות חומרה משתנות פעם עד פעמיים בשנה, אבל עם פוטנציאל גדול לשבש את אורח החיים בצורה דרמטית: אלרגיה עונתית (קדחת השחת).

וכמה טוב להחליט ללכת לטפל ברפואה המשלימה.

האזנה נעימה.

 

טחורים

22/02/2018

כולנו נמנעים מישיבות בעבודה, אבל מה מוביל אותנו להימנע מישיבות בחיים בכלל? התשובה הסבירה ביותר לשאלה הזו היא 'טחורים'. אותן בליטות נפוחות, כואבות – ולעתים גם מדממות, שהופכות את חיי הסובלים מהן לרוויי סבל. האם לטחורים יש פתרון שאינו כרורגי? ספוילר: כן 

האזנה נעימה.

דלקת מפרקים

15/02/2018

על שני מצבים שמגבילים מאוד את איכות החיים ויש כל-כך הרבה מה להציע בטיפול הטבעי בהם:

דלקת מפרקים (ראומטואיד ארטריטיס) ודלקת מפרקים ניוונית (אוסטאוארטריטיס).

האזנה נעימה.

הרפס

08/02/2018

על וירוס ההרפס

הניסיון הטיפולי שלי במצב זה הוא גדול ולכן יש לי מענה נרחב וטוב למי שסובל מהמצב בצורה כרונית וכבר לא מגיב לטיפול התרופתי או לא מעוניין בו יותר

האזנה נעימה.

קנדידה

01/02/2018

על מצב שהפך לטרנד:
קנדידה! 
בשידור אני מתרעמת על הטיפולים המוצעים לקנדידה טרם אובחנה סופית ומספרת על ההתייחסות הנכונה למצב הזה.

האזנה נעימה.

אקנה

25/01/2018

על אקנה – מצב שמפריע לא רק בגיל ההתבגרות לרבים. בעיה שקשה מאוד להסתיר ופוגעת פעמים רבות גם בדימוי העצמי.

האזנה נעימה.

אסטמה

18/01/2018
על אסטמה והפתרונות הטבעיים של הרפואה המשלימה במצב לא פשוט זה.

האזנה נעימה.

הפרעות קשה וריכוז

04/01/2018
ע
ל הפרעות קשה וריכוז, היפראקטיביות (ADD / ADHD) קושי בוויסות החושי (SPD) וילדי "דינמיט"

האזנה נעימה.

פיברומיאלגיה

28/12/2017
כאבים בכל הגוף בכל שעות היממה או עייפות מוחלטת שמצריכה מאמץ בלתי אנושי כדי לקום מהמיטה אפילו בשביל להכין כוס תה, הם חלק ממה שחווים אנשים עם פיברומיאלגיה ותסמונת העייפות הכרונית (״מחלת היאפים״).

על זה בדיוק אני הולכת לדבר היום בשידור בתוכנית "שלמות" – התוכנית השלמה לרפואה משלימה ברדיו כאן – תרבות 104.9FM ו – 105.3FM עם רז חסון

האזנה נעימה

מחלת הנשיקה

21/12/2017
לרוב נשמע מרופאים את המילים: לך הביתה לנוח, תשתה הרבה, קח אקמול להוריד את החום כי אין הרבה מה לעשות. זה יעבור לבד.
אבל!
מה קורה כאשר המחלה נמשכת חודשים? מה קורה אחרי שהוירוס לא פעיל אבל נותרת עייפות קשה שלא מאפשרת חזרה לשגרה רגילה, לפעילות גופנית, תחושה לא נעימה, חוסר אנרגיה כללי וכל קפיצה קטנה לסופר או לחברים הופכת למסע אלונקות שאחריו נשכבים קרועים על המיטה? היה לי הרבה מה לומר בנושא שאני מטפלת בו שנים רבות בהצלחה בעזרת טיפול טבעי. האזנה נעימה!

אנמיה

07/12/2017
אנמיה! ומה אני מציעה לפני שרצים ליטול תוספי ברזל כאלה ואחרים.

האזנה נעימה.

קרוהן / קוליטיס

26/10/2017
שידור מיוחד זה הביא לא רק את הפן הנטורופתי שלי כמי שמטפלת במחלות אלה כמעט 20 שנה,  אלא גם את ההסתכלות של הרפואה הסינית. זה היה אחד השידורים העשירים והמעשירים בנושא לא פשוט שרבים סובלים ממנו: מחלות מעי דלקתיות. אני מאמינה ששידור זה יחדש לכם. האזנה נעימה!

פסוריאזיס

20/10/2017
לפני 4 עשורים לא ידעו מה זה פסוריאזיס. אני הגחתי לעולם כתינוקת עם פסוריאזיס עוד לפני שכינו את זה בשם הזה. במשך שנים חקרתי את המחלה והיום יש לי את הכלים לטפל באנשים שסובלים מזה באופן טבעי ומוצלח. שידור זה חשוב עבורי ויש לי הרבה מה לומר. האזנה נעימה!

סכרת

13/10/2017
זה היה אחד השידורים שגרף הכי הרבה תגובות ופניות מאנשים שביקשו לאזן את הסוכר בדמם בדרכים טבעיות ואפקטיביות, בין אם הם חיים עם המצב שנים רבות ואף מזריקים אינסולין מעבר לשימוש בתרופות ובין אלה שביקשו להגיע עם מצב טרום-סכרתי כדי למנוע התפתחות של סוכרת. היה מעניין. שתהיה לכם האזנה נעימה.

 

נשירת שיער

06/10/2017
נשירת שיער! עד כמה זה יכול להלחיץ? החוויה עצמה יכולה לגרום להיסטריה אמיתית. חבילות של שיער נוחתות על הריצפה בזמן המקלחת והחפיפה, להסתרק זאת פריבילגיה ולא דבר של מה בכך, כל הבית מתמלא בשיער, כל החיים פתאום סובבים סביב הנשירה ואנחנו רצים לנסות כל דבר שמבטיח לנו להפסיק אותה. האזנה נעימה!

מעי רגיז / רגיש

29/09/2017
בתוכנית זו היה לי הרבה מה לספר למאזינים על נושא נפוץ שמטופל אצלי בקליניקה: תסמונת המעי הרגיז/רגיש ויכול להיות שתהיו מופתעים.

כאבי ראש ומיגרנות

26/09/2017
רק מי שסבל או סובל ממיגרנות יכול להבין עד כמה החיים יכולים לתפוס תפנית קשה ולנטרל מכל פעילות. אנשים שסובלים ממיגרנות שנים רבות מעידים על איכות חיים ירודה יותר וסבל גדול. לא תמיד ישנה תגובה לתרופות וגם לשכב בחדר חשוך ושקט לא תמיד מהווה פתרון. הטיפול במיגרנות מחייב התייחסות מעמיקה הכוללת תזונה ושימוש בצמחים שמותאמים אישית.

הליקובקטר פילורי

22/09/2017
אנשים עם הליקובקטר אני רואה על בסיס קבוע אצלי בקליניקה מאחר ואני מטפלת הרבה מאוד בבעיות הקשורות למערכת עיכול. תופתעו לגלות מי מגיע לטיפול הטבעי בחיידק. בנוסף,  יש לי אפשרות לסייע גם לנשים בהריון עם הליקובקטר. האזנה נעימה!

הפרעות שינה / אינסומניה

18/09/2017
רק מי שסובל מבעיות שינה יבין עד כמה מצב זה הוא בלתי נסבל. חוסר יכולת להרדם, יקיצות תכופות בלילות, שינה לא עמוקה ולא רגועה, שינה קצרה, שינה לא מרעננת – כל אלה יכולים לגרום למצבי חולי רבים. שינה נחשבת לאחד הדברים החשובים ביותר לאדם על מנת להישאר בריא (גם בנפשו וגם בגופו), שינה היא מצרך הכרחי שבלעדיו הרבה מאוד מערכות יוצאות מאיזון. היה שידור חשוב ביותר. האזנה נעימה!

שייקים ירוקים / דיטוקס / ניקוי

07/05/2017
כאשר האיזון מופר ואנחנו יוצאים משגרת אכילה בריאה, אנחנו עשויים לחוות אי נוחות בגוף, כבדות ואף להרגיש שמערכות לא פעולות כפי שהן צריכות. יש המון מידע בנודע לניקוי רעלים וכדי למנוע בלבול התראיינתי בנוגע לנושא חשוב זה. האזנה נעימה!

להאזנה לחצו כאן על כפתור ה PLAY

ירידה במשקל-זה לא רק תזונה

בהרצאה זו אני חושפת כל כך הרבה גורמים שמפריעים לירידה במשקל ולא קשורים בכלל לתפריט שלנו. אז רגע לפני שאתם פוצחים בדיאטה – בואו לשמוע. צפייה נעימה!

 

ADHD / קושי בויסות החושי

את ההרצאה הזו הכנתי מתוך ניסיון אישי כאמא. כל מילה מעבר לכותרת מיותרת. אם זה מדבר אלייכם – מוזמנים לשמוע. צפייה מהנאה!