מי אני

שמי איה הוד ואני בהוד(א)יה על הזכות לטפל.

את "איה הוד – המרכז לנטורופתיה ורפואה משלימה" הקמתי מתוך צורך אישי אדיר לסייע ולכוון אנשים לתזונה נכונה ולבריאות, ולהראות את הדרך הטבעית לריפוי בעיות בריאות מטרידות . כבת לחקלאים מוותיקי הארץ, מאז ומתמיד הייתי מחוברת לטבע, לאדמה. בעקבות ההחלמה שלי ממצב בריאותי ירוד מאוד, הטיפול באנשים הפך להיות טבע שני שלי ומבחינתי זאת לא רק דרך חיים אלא תחושת יעוד.

לאור הניסיון הרב שצברתי בשני העשורים האחרונים, העיקרון המנחה אותי בתהליך הטיפולי הוא איך אני משפרת את איכות חייכם, ומביאה אתכם מהנקודה ההתחלתית בה אתם מצויים להגשמת מטרתכם להשגת רווחה פיזית, נפשית ומנטאלית. אינני מטפלת רק בסימפטומים של הבעיה, אלא בוחנת את המערכת בכללותה, את הגוף, הנפש ואורחות החיים של מטופליי ומתאימה טיפול אישי לכל אחד.

המבט שלי על הטיפול

הטיפול בגוף הפיזי מתמקד בטיפול תזונתי וצמחי מרפא שהוכחו כבעלי יכולת ריפוי אדירה ועוצמתית.
הרובד הרגשי, המחשבתי והנפשי מטופל באמצעות דימיון מודרך, טכניקת EFT ושיחות.
חשוב לי ליצור שינוי אמיתי ולאפשר לאנשים ללמוד להקשיב מחדש לגופם ולצרכים האמיתיים שלו.
אני באמת מאמינה שבכל אחד ואחת מאיתנו יש רופא ובהינתן התנאים הנכונים, הגוף שלנו מסוגל לרפא את עצמו.
מלבד היכולת לשפר את איכות חייהם של מטופלי ולעזור להם לשוב לבריאות, אני גם רואה בדרך שלי ובכלים שברשותי שליחות וייעוד המאפשרים לי ללמד כמה שיותר אנשים איך ליצור שינוי בחייהם ולחיות בצורה מאוזנת ובריאה.

מאיפה זה התחיל

הסיפור שלי מתחיל אי שם בשנת 1996 בזמן השירות הצבאי שלי כמדריכת אימון גופני. דווקא אז, בתקופה שבה הייתי אמורה להיות בשיא פריחתי ובמיטבי סבלתי מבעיות בריאות רבות שהביאו אותי בתום השירות הצבאי למצב של חוסר תפקוד, דיכאון קשה וחרדות, עייפות ותשישות כרונית, בעיות קשות במערכת העיכול ועודף משקל גדול שסרב לרדת למרות ניסיונות מרובים.

כל שיטת טיפול שניסיתי לא צלחה עד שהגעתי לנטורופתיה.

את המפגש הראשון שלי עם הרפואה המשלימה אני זוכרת כאילו זה היה היום. הבטן התהפכה מהתרגשות וידעתי שמצאתי את מה שחיפשתי.

חוויית הריפוי שלי היתה כל כך עוצמתית, עד שמאותו הרגע היה מאוד ברור שהיעוד שלי הוא לעזור לאנשים אחרים לחוות את אותו הדבר ולחזור לבריאות.

ההכשרה והניסיון שלי

את ההכשרה בתחום הנטורופתיה עברתי במשך 4 שנים במכללה למנהל בקמפוס תל אביב בראשותו של פרופ' רפי קראסו. ההכשרה כללה לימודי רפואה קונבנציונלית, מדעים, רפואה משלימה וסטאז' של שנה בבית חולים 'אסף הרופא' במחלקת שיר"מ.

במהלך השנים רכשתי כלים נוספים המשמשים אותי היטב בעבודתי כגון:

  • לימודי הומוטוקסיקולוגיה מטעם הארגון העולמי להומוטוקסיקולוגיה – גרמניה
  • לימודי רפואה פונקציונלית ואוליגותרפיה
  • שיטת  Emotional Freedom Technique EFT לשחרור רגשי מטעם מאשה בנט מאנגליה
  • לימודי מאמן-מטפל מטעם KB-coach – אימון אישי לחיים
  • תטא הילינג (בסיס + מתקדמים)
  • אנרגיה מרפאה (טיפול אנרגטי)

אני מרצה בנושאי הריפוי הטבעי, מעבירה סדנאות לניקוי רעלים בשני העשורים האחרונים, מייסדת ומנהלת את קהילת 'ענף הרפואה המשלימה' באתר דמרקר-קפה, מנהלת פורום נטורופתיה באתר "אסימון", מנהלת פורום 'תרופות סבתא' בפורטל MSN – BeOk , יוצרת ועורכת ראשית המגזין האינטרנטי "נטורוטבע"- מגזין לנטורופתיה ורפואה טבעית.

במשך מספר שנים עסקתי בייעוץ נטורופתי, הדרכה והכוונה של לקוחות בכמה מהחברות המובילות בשוק לתוספי מזון.  בתקופה שלאחר מכן עבדתי מספר שנים בבית מרקחת שעסק גם בתחום הטבעי ובו מעבר לייעוץ ועיסוק בנטורופתיה, רכשתי בפועל ידע עצום על תרופות וטיפולים קונבנציונלים, דבר שהעצים עוד יותר את הצורך לדבוק בדרך שבחרתי וללמד על דרכי טיפול טבעיות. העבודה בבית המרקחת הביאה למפגש עם מגוון רחב של אנשים ובעיותיהם השונות ותרמה רבות לניסיוני. שם גם ניתנה לי ההזדמנות ליישם את הידע בהכנות ורקיחת צמחי מרפא וחומרים הומיאופתיים במעבדה.